Automatyczne roboty koszące – przegląd


Każdy właściciel domu z ogrodem albo ogródka działkowego doskonale wie, ile czasu musi poświęcać na pielęgnację rośli i trawnika. Regularne koszenie trawy sprawia, że rośnie ona bujniej, zagęszcza się i jest odpowiednio wypielęgnowana. Często jednak zdarza się, że z braku czasu pominiemy jedno czy dwa koszenia. Jak tego uniknąć? W dzisiejszych czasach szybkiego postępu technologicznego producenci kosiarek przychodzą nam z pomocą, stworzyli specjalne automatyczne roboty koszące, które wykonają tę pracę za nas.


Zalety automatycznych kosiarek:


Oszczędność czasu – możesz robić to, na co tylko masz ochotę, a robot koszący sam wykona za Ciebie robotę związaną z koszeniem. 


Precyzyjne koszenie – automatyczne roboty koszące przycinają trawę bardzo dokładnie, efekty ich pracy są satysfakcjonujące, a nasz trawnik prezentuje się doskonale.


Prosta obsługa – utrzymanie robota koszącego nie jest skomplikowane. Właściciel musi tylko regularnie wymieniać w nim nożyki albo noże tnące i przecierać go szczotką raz na dwa tygodnie.


Bezpieczeństwo – roboty te mają dużo zabezpieczeń, dzięki którym nie zrobią krzywdy nam, naszym dzieciom czy zwierzętom domowym. Np. po podniesieniu pracującego robota, natychmiast wyłączają się noże tnące.


Rodzaje robotów koszących


Automatyczne roboty koszące sprawdzą się w każdym ogrodzie. Są wyposażone w szereg czujników, które wykrywają wysokość i zagęszczenie roślinności. Dzięki nim mogą dopasować prędkość obrotów ostrzy do rodzaju trawnika. W razie nagłego opadu deszczu mają także czujniki, które po wykryciu opadu natychmiast skierują je do stacji dokującej, aby tam mogły przeczekać niesprzyjającą pogodę. 


Roboty koszące Wiper Premium są sprzedawane w różnych wariantach. W naszej ofercie znajdziemy modele zaprojektowane do mniejszych i większych ogrodów, z różnymi kątami nachylenia terenu. Modele stworzone do koszenia dużych trawników mają wbudowany GPS ułatwiający im orientację w terenie. Są też specjalne modele dedykowane terenom o dużym kącie nachylenia, a nawet ze skarpami.