Trawnik przed domem to duma każdego właściciela domku jednorodzinnego. To także ważna część ogrodu, która wpływa na estetykę aranżacji przestrzeni wokół zabudowań. Dbamy o trawę, odpowiednio ją nawożąc, nawadniając, pielęgnując oraz kosząc. Dzięki profesjonalnym urządzeniom sami możemy dobrać wysokość, na jaką chcemy przyciąć trawnik, ale czasami kosiarka elektryczna czy ręczna nie wystarczy.

Koszenie trawy ma swoich zwolenników i przeciwników. Dla jednych jest to moment, kiedy mogą pobyć na dworze i zrelaksować się przy prostej czynności. Dla innych jest to najmniej ulubione zadanie. Rozwój technologii sprawia, że coraz więcej zadań tego typu możemy powierzyć automatycznym urządzeniom. Podobnie jest z koszeniem trawy. Robot koszący to nowe udogodnienie, które szybko zyskuje na popularności. Dzięki niemu bez wysiłku i trudu możemy cieszyć się idealnie równym trawnikiem. Czy warto inwestować w takie rozwiązanie?

Robot koszący- jak działa?

Ile razy marzyliśmy, aby trawnik „sam się skosił”? Otóż jest to możliwe. Automatyczna kosiarka to samojezdne urządzenie, które skosi za nas trawnik przy domu lub w ogrodzie. I to bez naszego udziału, co pozwoli nam zaoszczędzić wiele godzin pracy, które będziemy mogli przeznaczyć na inne zadania. Dużą zaletą tego urządzenia i dowodem na nowoczesne podejście do urządzeń elektrycznych jest to, że nawet samo się ładuje. Kosiarka rozpoznaje moment, kiedy akumulator powinien zostać podłączony do prądu i samodzielnie wraca do stacji ładującej. Nie musimy nawet jej do niej podpinać. Jednocześnie kosiarka tego typu ma czujnik, który mierzy wysokość trawy naszego trawnika. Pozwala to zaoszczędzić energię i żywotność baterii, ponieważ jeśli trawa jest za niska, to nie podejmuje ona pracy. Wygodne jest również to, że nie musimy grabić ściętej trawy. Większość modeli rozdrabnia ją na mniejsze części i rozrzuca, tak, aby mogła szybciej się rozłożyć, stanowiąc naturalny nawóz dla naszego trawnika. Jednym słowem jest to samojezdna kosiarka napędzana silnikiem elektrycznym, wyposażona w system noży tnących, system pozycjonowania, którą można kontrolować za pomocą aplikacji mobilnej z poziomu naszego telefonu. Poszczególne modele wyposażone są w dodatkowe funkcje użytkowe, ekrany i przyciski sterujące na korpusie.

Dla kogo samojezdna kosiarka będzie najlepsza?

Robot koszący to z pewnością idealne rozwiązanie dla osób lubiących nowinki technologiczne, które lubią nowoczesne udogodnienia. Taka kosiarka to przede wszystkim duża oszczędność czasu, więc jest to sprzęt dla osób, które nie mają go tyle na pracę w ogrodzie, ile by chcieli. Wiele modeli może pracować zarówno w nocy, jak i w dzień. Są to bardzo ciche urządzenia. Czujniki deszczu pozwalają im przeczekać opady, a czujniki wykrywające przeszkody ułatwiają zmianę trasy, jeśli w ogrodzie jest dużo dekoracji, drzew czy mebli ogrodowych, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkowania tego rodzaju sprzętu. Jest bezpieczna dla dzieci i zwierząt. Kosiarka nadaje się zarówno do średnich, jak i dużych trawników, więc nie musimy martwić się o jej wydajność. Wystarczy wybrać akumulator o odpowiedniej pojemności i robot skosi trawę nawet z powierzchni sięgającej 10 000 m². To także opcja dla miłośników ekologicznych rozwiązań, gdyż zakup tego typu kosiarki eliminuje problem uwalniania spalin z ropy czy oleju do atmosfery.